Період студентства – відмінний час для отримання не тільки нових знань, але й досвіду. В Європі та США тільки особливо лінивий не поєднує навчання та іншу діяльність. Таким чином, молоді люди працюють над своїм резюме і намагаються стати максимально привабливими для майбутнього роботодавця.
Міжнародні програми обміну та стажувань для студентів сьогодні особливо популярні і допомагають краще пізнати себе, перевірити в різних життєвих ситуаціях і отримати масу вражень. Залежно від ваших цілей і прагнень міжнародні програми можна поділити наступним чином:
Очевидно, що для участі в більшості програм потрібні значні фінансові витрати, для покриття яких існують різні форми фінансової допомоги.
Насамперед, поговоримо про гранти. Це безоплатна фінансова допомога, яка передбачає цільове використання здобувачем. При цьому, гранти покривають до 100 % усіх витрат. Вони присуджуються одноразово і припускають використання протягом певного періоду часу.
Іншою популярною формою є стипендія, що дозволяє повністю або частково покрити витрати на навчання, проживання, харчування, проїзд і т.д. Стипендіальні фонди, організації, університети висувають різні критерії для стипендіатів. Найчастіше це досягнення аппліканта в академічній, творчій, волонтерській чи іншій діяльності. Також відіграє роль демографічний фактор: гендер, громадянство, соціальний статус.
Ідеальний здобувач фінансової допомоги демонструє відмінні академічні досягнення, активну громадську позицію, лідерський потенціал, професіоналізм, високий рівень мотивації, чудові комунікативні навички. Поза всяким сумнівом, необхідне знання іноземних мов. Окремою перевагою стане досвід діяльності у міжнародному середовищі.
У цьому розділі сайту представлено інформацію про можливості міжнародного обміну для студентів-географів. Звичайно, варіантів існує в рази більше, але завжди корисно з чогось почати. Уважно читайте умови і вимоги програм, відповідність технічним вимогам – це перший крок до успіху.
Нижче наведемо деякі корисні ресурси, які доступні в Харківському університеті.
У Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна працює Відділ міжнародних програм та академічної мобільності, який в тому числі адмініструє програму Erasmus Mundus: http://www.univer.kharkov.ua/ua/structure/cvic/dipam
Якщо у вас є ідея наукового дослідження, і Ви шукаєте фінансування, то Вам варто проконсультуватись із співробітниками Центру міжнародних проектів та програм: http://www.intprog.kh.ua/
Центр працевлаштування студентів ХНУ пропонує навчання та стажування, як в українських, так і в зарубіжних компаніях: http://job.univer.kharkov.ua/