RSS Feed Новини

01.10.2024

Факультет геології, географії, рекреації і туризму щиро вітає Захисників і Захисниць зі святом!
Дорогі наші захисники і захисниці України!

Сьогодні, в цей особливий день, висловлюємо вам найщиріші слова вдячності та поваги. Ви щодня стоїте на варті миру, захищаєте нашу свободу, нашу землю, наше майбутнє. Завдяки вам ми маємо можливість жити під мирним небом, відчувати безпеку та будувати краще життя для наших дітей.
Дорогі захисники і захисниці, випускники та студенти, які сьогодні зі зброєю в руках боронять нашу Україну від рашистських загарбників! Висловлюємо вам щиру вдячність за вашу сміливість, відданість та незламний дух. Ви – наша гордість, наше майбутнє, наша надія. Ви залишили навчальні аудиторії, щоб стати на захист рідної землі, і ваше рішення є безцінним прикладом патріотизму та самопожертви. Ми віримо у вас і молимося за ваше здоров’я і безпеку. Нехай кожен день наближає нас до миру, а ваше серце завжди відчуває любов і підтримку тих, хто чекає на вас вдома. Бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпної енергії та віри в перемогу.
Ми щодня усвідомлюємо, що наше життя можливе завдяки відважним військовим, які віддали своє життя у цій несправедливій війні, що була розв’язана не з нашої волі. На жаль, серед університетської, зокрема факультетської, спільноти також є герої, які загинули. В їхню пам'ять у Каразінському університеті створено фізичний та віртуальний меморіали. Вічна пам'ять і вдячність кожному й кожній, хто віддав життя у боротьбі з російським агресором.

Шануємо живих, пам'ятаємо полеглих! Зі святом вас, наші Герої!

26.09.2024

Студентка кафедри кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства пройшла стажування в Туреччині

По завершенню другого семестру 2023-2024 н.р., протягом липня-серпня 2024 р. студентка 1-го курсу кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства імені Костянтина Нємця Подпрятова Ольга проходила стажування на кафедрі географії в Університеті Акденіз (Туреччина) за програмою міжнародної академічної мобільності Erasmus+. Програма академічної мобільності надає грант, що покриває витрати на переліт, проживання, харчування тощо.

В Університеті Акденіз Ольга активно брала участь у написанні статті про культурну адаптацію українських біженців та в їх опитуванні, які покинули території своєї держави після 24 лютого 2022 року. Все спілкування проводилося англійською не включаючи спілкування з українцями.

Під час академічної мобільності Ольга відвідувала цікаві й найпривабливіші місця міста Анталії та Фетхіє. Цей цінний досвід вона з великим задоволенням візьме у свій подальший шлях, а цей час, наповнений незабутніми враженнями, новими знайомствами та корисними знаннями, назавжди залишиться у її серці.

Ольга щиро вдячна кафедрі соціально-економічної географії і регіонознавства імені Костянтина Нємця ХНУ імені В. Н. Каразіна за таку безцінну можливість набути нових професійних знань в Університеті Акденіз.

19.09.2024

Студенти-першокурсники ознайомилися з роботою Центральної наукової бібліотеки університету

Під час кураторської години 18 вересня відбулась зустріч представників Центральної наукової бібліотеки Каразінського університету з першокурсниками факультету геології, географії, рекреації і туризму. Студентів ознайомили з процедурою оформлення читацького квитка, можливостями користування бібліотечними джерелами онлайн та офлайн, особливостями доступу до репозиторію університету та наукометричних баз даних. Щиро вдячні за цікаву та плідну зустріч!

11.09.2024

6 вересня 2024 року відбувся успішний захист дисертаційної роботи аспіранта кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства імені Костянтина Нємця Дениса Сергійовича СЕРЬОГІНА

6 вересня 2024 року відбувся успішний захист дисертаційної роботи аспіранта кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства імені Костянтина Нємця Дениса Сергійовича СЕРЬОГІНАна тему: «Геоінформаційне моделювання та аналіз регіональних сегментів глобального урбанізованого простору (на прикладах різнорангових міст)» на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 10 – Природничі науки за спеціальністю 103 – Науки про Землю, виконаної під керівництвом доктора географічних наук, професора Сергія Васильовича КОСТРІКОВА.

Захист відбувся у разовій спеціалізованій вченій раді Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за участю голови ради докторки географічних наук, професорки Катерини Юріївни СЕГІДИ, рецензенток докторки географічних наук, професорки Надії Василівни МАКСИМЕНКО, кандидатки географічних наук, доцентки Людмили Василівни КЛЮЧКО та офіційних опонентів доктора географічних наук, професора Олександра Олексійовича СВІТЛИЧНОГО та доктора технічних наук, професора Володимира Володимировича ГНАТУШЕНКО.

Кафедра щиро вітає дисертанта та його наукового керівника та висловлює вдячність членам спеціалізованої вченої ради за професіоналізм і зусилля, вкладені у процес захисту.

30.08.2024

Факультет геології, географії, рекреації і туризму вітає першокурсників!

Факультет геології, географії, рекреації і туризму щиро вітає вас з посвятою у студенти!
Ви зробили важливий крок на шляху до нових знань, відкриттів та неймовірних пригод. Попереду у вас цікаві навчальні роки, нові дисципліни,практичні заняття, польові експедиції, нові знайомства та багато можливостей.

Бажаємо вам натхнення, наполегливості та віри у власні сили.
Пам'ятайте, що ви тепер частина великої родини нашого факультету, і ми завжди готові підтримати Вас на цьому складному шляху!

Вдалого старту та успіхів у навчанні!
Колектив факультету ГГРТ!

03.08.2024

Порядок зарахування вступників до університету

У відповідності до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році,формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного бюджету відбулося 03 серпня 2024року.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18:00 08 серпня 2024 року. Зарахування вступників на навчання за рахунок коштів державного бюджету проводиться не пізніше 10серпня 2024 року.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, здійснюється 09серпня. Вступники, які отримали рекомендації до зарахування на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, мають виконати вимоги до зарахування до 16:00 12 серпня. Зарахування вступників за кошти фізичних та/або юридичних осіб проводиться не пізніше 23 серпня.

Особи, яким надійшло повідомлення в особистому електронному кабінеті вступника про отримання рекомендації до зарахування на місця державного або регіонального замовлення, мають підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті з накладанням кваліфікованого електронного підпису або особисто в закладі освіти.

В електронному кабінеті підтвердження вибору можливе кількома способами:

   за допомогою КЕП;

   з використанням Дія.Підпис;

   завантаження сканкопії власноруч підписаної заяви (тільки для вступників, що перебувають на тимчасово окупованій території України або за кордоном і не можуть отримати КЕП).

Докладне роз'яснення, як підтвердити вибір місця навчання одним із зазначених способів, дивіться у відео: https://youtu.be/MLApw9qle8o

Підставою для зарахування особи на навчання є підтвердження вибору місця навчання, виконання вимог до зарахування та укладення договору про навчання між Університетом та вступником (за участю батьків або законних представників – для неповнолітніх вступників), в якому деталізовані права та обов’язки сторін. Договір про навчання може бути укладений особисто в закладі освіти, надісланий до відбіркової комісії у паперовій форміу двох екземплярах поштою, або укладений дистанційно з накладанням кваліфікованих електронних підписів.

У разі укладення договору про навчання дистанційно відбіркова комісія факультету(навчально-наукового інституту) надсилаєвступнику договір про навчання в форматі PDF. Вступнику категорично заборонено змінювати назву надісланого файлу або його зміст.

Вступник до 18.00 08.08.2024 має підписати договір про навчання КЕП в форматі p7s та надіслати до відбіркової комісії факультету (навчально-наукового інституту) заархівованийфайл  p7s, який містить файли договору про навчання та протоколи підписів, на адресу електронної пошти відбіркової комісії факультету (навчально-наукового інституту). Вступнику до 18 років потрібно два кваліфікованих електронних підписи: вступника та його законного представника, з 18 років – кваліфікований електронний підпис лише вступника.

Виконання вимог до зарахування передбачає обов’язкове подання вступником військово-облікового документа (у військовозобов’язаних тарезервістів – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, а у призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці; відповідно до пункту 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів,затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487).

У разі наявності письмової відмови РТЦК у взятті вступника на військовий облік призовників або відповіді РТЦК про відстрочення взяття на військовий облік, вступник надає письмове зобов’язання подати військово-обліковий документ протягом трьох робочих днів з дати його отримання від РТЦК.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» від 9 липня 2024 р. № 801 в умовах правового режиму воєнного стану зарахування на навчання до закладів освіти громадян, які підлягають військовому обліку та перебувають на тимчасово окупованій території або вибули з тимчасово окупованої території та територій активних бойових дій за кордон, здійснюється з відстроченням взяття їх на військовий облік і оформлення військово-облікових документів у семиденний строк з дати припинення чи скасування правового режиму воєнного стану. Такі вступники мають надати письмове зобов’язання оформити військово-обліковий документ у семиденний строк з дати припинення чи скасування правового режиму воєнного стану та протягом трьох робочих днів після оформлення надати його до Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Вступники, які підтверджують вибір місця навчання особисто в Університеті, проходять у приймальній комісії ідентифікацію особи тавласноруч підписують роздруковану заяву на вступ, яка потім сканується і завантажується до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Вступникам, які виконали вимоги до зарахування, необхідно надати особисто (надіслати поштою) до приймальної комісії у паперовому вигляді (2 примірники), або надіслати електронною поштою з накладанням кваліфікованого електронного підпису, копії таких документів:

документа (одного з документів), щопосвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»;
військово-облікового документа;
документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ;
витягу з реєстру територіальної громади (довідки про реєстрацію місця проживання);
довідки про присвоєння коду РНОКПП (за наявності);
інформаційної картки з результатами НМТ та сертифіката НМТ – для вступників на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного спрямування);
екзаменаційної картки з результатами ЄВІ та ЄФВВ та екзаменаційного листка – для вступників до магістратури;
документів, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов участі у вступній кампанії;
чотири кольорові фотокартки розміром 3×4 см (файл об’ємом до 1Мб для фотокарток в електронній формі).

Надання (надсилання) копій документів необхідно виконати не пізніше наступного дня після видання наказу про зарахування вступника.

У разі зарахування на навчання за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб додатково укладається договір між Університетом та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.

Якщо договір (контракт) не буде укладенимвпродовж десяти календарних днів (трьох місяців для вступників місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на тимчасово окупованій території та знаходяться на ній) з дати видання наказу про зарахування, то цей наказ скасовується в частині зарахування такої особи.

Оплата навчання здійснюється згідно з договором між Університетом та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.

Для листування за допомогою електронної пошти використовуються адреси факультетів (інститутів), які розміщені на сайті https://old.start.karazin.ua/page/contact

02.08.2024

Урочистий випуск бакалаврів

На факультеті геології, географії, рекреації і туризму відбувся урочистий випуск бакалаврів. Випускників привітала декан факультету Віліна ПЕРЕСАДЬКО та куратори академічних груп Світлана РЕШЕТЧЕНКО та Людмила КЛЮЧКО. Серед почесних гостей заходу були присутні батьки Єгора ШУМАЄВА, студента факультету  та Захисника України, який пішов добровольцем на фронт та загинув, захищаючи нашу Батьківщину, він мав у цей рік також завершити навчання..  Пам'ять Єгора вшанували хвилиною мовчання. Зі словами подяки від випускників виступив Ілля ІСКАНДАРОВ. Захід пройшов у теплій, дружній атмосфері. Вітаємо наших випускників,  бажаємо успіхів та нових здобутків, а також - успішного вступу до магістратури нашої Alma Mater!

24.07.2024

Студентка кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства імені Костянтина Нємця проходила навчання в Іспанії за програмою Erasmus+

Протягом другого семестру 2023-2024 н.р. студентка 3-го курсу кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства імені Костянтина Нємця Савченко Анастасія навчалася на факультеті туризму в Університеті Жирони (Іспанія) за програмою міжнародної академічної мобільності Erasmus+. Програма академічної мобільності надає грант, що покриває витрати на переліт, проживання, харчування тощо.

В Університеті Жирони Анастасія вивчала такі курси: круїзний менеджмент, аналіз культурного туризму, готельний менеджмент, заклади дозвілля, а також вступ до каталонської мови та культури. Всі курси проводилися виключно англійською мовою. Також, Анастасія займалася дослідженням туристичної індустрії Іспанії, розвитку та особливостей туризму країни, а також його впливу на економіку та культуру країни.

Під час академічної мобільності Анастасія відвідувала цікаві екскурсії найпривабливішими куточками Жирони, різними містами Іспанії та сусідніми країнами. Цей цінний досвід вона з великим задоволенням візьме у свій подальший шлях, а цей час, наповнений незабутніми враженнями, новими знайомствами та корисними знаннями, назавжди залишиться у її серці.

Анастасія щиро вдячна кафедрі соціально-економічної географії і регіонознавства ХНУ імені В. Н. Каразіна за таку безцінну можливість набути нових професійних знань в Університеті Жирони.

02.07.2024

Співробітники факультету стали учасниками проєкту «Компетентнісна допомога для України – Competence Aid For Ukraine (CAFU)»

З 4 червня 2024 року до участі у онлайн-курсу та серії семінарів проєкту «Компетентнісна допомога для України– Competence Aid For Ukraine (CAFU)» доєдналися старший викладач ВЕНГРИН Дар'я та професор КОСТРІКОВ Сергій кафедри соціально-економічної географії та регіоназнавства кафедри імені Костянтина Немця, а також доцент кафедри фізичної географії та картографії БОРИСЕНКО Катерина.

Метою проєкту CAFU, який фінансує Шведський інститут, є надання українській студентській та академічній молоді компетенцій, які доповнюють їхнє навчання, а також створюють можливість цілісного впливу на післявоєнне відновлення України відповідно до стандартів Європейського Союзу і Цілей сталого розвитку ООН. Серед учасників консорціуму партнерів проєкту : Folkuniversitetet, Уппсальський університет (Швеція), Sustainability InnoCenter Ekonomisk förening (Швеція), Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.

Тематика семінарів присвячена усебічному висвітленню та обговоренню питань концепції та цілей сталого розвитку, економічній, соціальній та екологічній складовим сталого розвитку, опрацювання практичних кейсів із прийняття управлінських рішень в контексті прагнень досягнення цілей сталого розвитку тощо. Організовані інтерактивні дискусії, робота в групах над виконанням завдань та жваве спілкування серед учасників проєкту – є візитівкою семінарів проєкту CAFU, які дають реальну можливість розвинути або набути нові компетентності прийняття рішень на основі доктрини сталого розвитку.