RSS Feed Новини

10.03.2024

День відкритих дверей!


В Каразінському університеті відбувся традиційних день відкритих дверей, до якого долучились представники факультету геології, географії, рекреації і туризму. В рамках  виставки до уваги гостей заходу була представлена виставка мінералів та дорогоцінного каміння, цікаві прилади для географічних досліджень. Виставка факультету викликала жвавий інтерес та зацікавленість у абітурієнтів та їх батьків. Представники студентського активу факультету також долучились до проведення заходу, поспілкувались з майбутніми вступниками та розказали про переваги навчання на факультеті.

Також в рамках заходу відбулась онлайн-зустріч у форматі презентації факультету та відповідей на найбільш поширені запитання від майбутніх вступників.

Щиро вдячні Каразінському за цікаві ініціативи, співробітникам факультету за їх активність та нашим неймовірним студентам за любов до факультету та нашої Alma Mater!

08.03.2024

Зі Святом 8-го березня!

Любі жінки, прийміть найщиріші вітання від всіх чоловіків факультету геології, географії, рекреації і туризму зі святом любові та краси – Міжнародним жіночим днем 8 Березня! Жінка, як весна, несе світу життя і любов, ніжність і турботу, натхнення і неповторність. Світ стає добрішим, ніжним, і більш духовним, коли щасливо усміхаються жіночі очі.
Нехай ваша душа до країв наповниться світлом і теплом перших сонячних променів, радістю від щирих побажань і сюрпризів, ніжністю від квітів і приємних подарунків!
Нехай у Ваших домівках панують мир, взаєморозуміння і злагода, у серцях – добро і любов, у справах – мудрість.
Нехай доля дарує Вам приємні несподіванки, радість натхнення і душевний комфорт!

26.02.2024

Оголошено конкурс наукових робіт

Графік проведення:

- перший етап конкурсу (подання робіт) - з 22 лютого по 10 березня 2024 року (включно) 

Секції: "Географія", "Геологія", "Гідрометеорологія" та "Середня освіта" 

Вимоги до наукових робіт

Роботи та супровідні матеріали необхідно надіслати на пошту до 10 березня (включно): 

assiia.onopryienko@student.karazin.ua

20.02.2024

В рамках «Тижня науки» у Авторській школі Бойко доцент Катерина Олександрівна Кравченко та доцент Скриль Ірина Анатоліївна прочитали для учнів лекції на цікаві та актуальні теми

В рамках «Тижня науки» у Авторській школі Бойко доцент Катерина Олександрівна Кравченко та доцент Скриль Ірина Анатоліївна прочитали для учнів лекції на цікаві та актуальні теми, які викликали жвавий інтерес та обговорення. Лекція на тему «Відновлення та розвиток міст і регіонів України» (лектор – К.О. Кравченко) була присвячена питанням відновлення міст і регіонів України, адже це одна з пріоритетних задач для нашої країни, зокрема – на кейсі Харківської області та міста Харків. Лекція була представлена для учнів 10-11 класів. Лекція на тему «Сучасні напрями розвитку туризму в Україні» (лектор – Скриль І.А.) для учнів 6-8 класів присвячена  питанню сучасного стану туристичної галузі в Україні, наслідкам пандемії та війни, проблемам та перспективам розвитку туризму в Україні.

19.02.2024

Зустріч з випускником Валентином Сипавіним у форматі профорієнтаційного майстер-класу

14 лютого 2024 року в межах кураторської години факультету геології, географії, рекреаціїї і туризму відбулась зустріч з випускником кафедри фізичної географії та картографії Валентином Сипавіним. Видатний альпініст і льодолаз, відомий на теренах України й світу, захопливо розповів гостям заходу про свій професійний та особистий досвід.

Валентин здійснив сходження на багато знакових вершин Світу: Ельбрус, Казбек, пік Леніна, Демавенд, Монблан, Маттерхорн, К2, Кіліманджаро, Акконкагуа, Альпомайо, Мак-Кінлі (Деналі) та п’ять разів побував на вершині Евересту. Він є володарем рекорду Книги Гіннеса з каякінгу на найбільшій висоті, керівником першої української антарктичної експедиції для сходження на масив Вінсон у січні 2022 р.


Зустріч було анонсовано як загальнофакультетський захід, але загальна кількість присутніх складала 200 осіб. Серед гостей – не лише студенти, співробітники, викладачі та випускники геофаку, а й представники інших факультетів Каразінського університету, учні та педагоги закладів загальної середньої освіти та позашкільних закладів.

Це далеко не перша зустріч із Валентином, а традиція факультету, зумовлена інтересом до його успіхів у професійній діяльності та його активної життєвої позиції, вміння поєднувати професійну діяльність в області альпінізму й туризму, викладання та особисте життя та розвиток. Валентин завжди з радістю відгукується на запрошення та радий поділитися своїм досвідом і знаннями з новими поколіннями студентів рідної кафедри й факультету.

Майстер клас супроводжувався авторськими фото- та відеоматеріалами з усіх куточків світу. Валентин надавав цінні фізико-географічні та суспільствознавчі коментарі та ділився власними враженнями від побаченого. Розповідав, як вища географічна освіта, отримана в Каразінському університеті, допомагає йому в роботі.

Водночас він з теплом і гордістю згадував свої студентські роки в Університеті, друзів, одногрупників, навчальні практики, цитував викладачів.

По завершенні зустрічі до Валентина виникло багато запитань від присутніх, на які надано вичерпні відповіді. Був помітний жвавий інтерес до почутого, що демонструє потенціал для проведення майбутніх зустрічей, готовність до яких Валентин висловив без сумнівів.

Наостанок Валентин мотивував учнів та студентів – завзято навчатися, пізнавати себе й світ, бо немає нічого неможливого. Йти в гори, розвиватися й не боятися мріяти, адже його мрія про Еверест та професійну діяльність, пов’язану з горами взагалі, здійснилася, якою б фантастичною вона не здавалася йому колись.

Щиро дякуємо Валентину за зустріч та захоплююче спілкування, за те, що не забуває Alma mater та бажаємо здоров’я, наснаги і нових захоплюючих сходжень, і, звісно, мирного неба в Україні.

Організатор заходу: гарант освітньої програми «Географія, природознавство та спортивно-туристська робота», доцент кафедри фізичної географії та картографії, к. п. н. Катерина БОРИСЕНКО. За додатковою інформацією та записом відео заходу, презентацією, контактами звертайтеся на k.borysenko@physgeo.com

16.02.2024

15 лютого 2024 року пішов із життя доцент кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства імені Костянтина Нємця Володимир Іванович Редін

Володимир Іванович Редін більше 50 років працював у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, на геолого-географічному факультеті, на кафедрі соціально-економічної географії і регіонознавства. Він завжди був вірний своїй кафедрі, завжди підтримував молоде покоління географів, був дороговказом у їхнє професійне життя.

У спілкуванні з Володимиром Івановичем розкривалися особистісні і професійні риси його колег, співробітників, друзів…. І він сам був відкритим для спілкування: давав поради, вказував орієнтири, надихав на творчу діяльність….
На посаді вченого секретаря спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій В.І. Редін дав дорогу багатьом науковцям-географів Харківського регіону та інших регіонів України.
Добра, чуйна, щира людина…. Вас буде не вистачати, дорогий Володимире Івановичу…..

01.02.2024

Обговорення нової освітньо-наукової програми “Природокористування, ландшафтне планування та відновлення територій”

До відома відвідувачів сайту - розпочато обговорення нової освітньо-наукової програми кафедри фізичної географії та картографії другого (магістерського) рівня вищої освіти - "Природокористування, ландшафтне планування та відновлення територій" (спеціальність: Науки про Землю).

Завантажити проєкт освітньо-наукової програми

Пропозиції та зауваження приймаємо на електронну пошту доц. Залюбовської О.В. (bodnia@karazin.ua)

26.01.2024

Колектив факульетту вітає ЛЕВОНЮКА Сергія Михайловича з отриманням диплому доктора філософії

Успішний захист дисертації Сергія Михайловича відбувся 28 листопада 2023 р у спеціалізованій вченій раді Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Науковий керівник – доктор геологічних наук, професор Удалов Ігор Валерійович

Вітаємо керівника і молодого науковця!

Подальших успіхів в науці!

26.01.2024

Викладачки факультету пройшли стажування в Ханчжоуському педагогічному університеті

Згідно Договору про співпрацю між Ханчжоуським педагогічним університетом та Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна протягом листопада 2023 р. січня 2024 р.доцентки кафедри фізичної географії та картографіїНаталія ПОПОВИЧ та Катерина БОРИСЕНКО і доцентка кафедри фундаментальної і прикладної геології Ірина САМЧУК перебували у відрядженні у Ханчжоуському педагогічному університеті (м. Ханчжоу, Китай).

Упродовж відрядження вони перебували у складі групи науково-педагогічних працівників Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, яка складалася з 10 викладачів – представників факультету геології, географії, рекреації і туризму, хімічного та фізичного факультетів. Метою стажування був розвитокнавчальної та дослідницької співпраці в галузі вищої освіти, а також читання лекцій, проведення наукових досліджень, семінарів і консультацій.

Перебуваючи у Ханчжоуському педагогічному університеті, доцентка Наталія ПОПОВИЧ викладала англійською мовою дисципліни «Сartographic Research Method» і «NationalCadastral Systems of the World», а доцентка Ірина САМЧУК – дисципліну «GIS in Geology» студентам четвертого курсу спільної з нашим університетом освітньої програми «GIScience» / «Cartography, Geoinformatics and Cadastre».

Доцентка Катерина БОРИСЕНКО викладала дисципліни «Organization of Fieldwork inGeography» і «Geography Teaching Theory»студентам третього курсу тієї ж освітньої програми.

Окрім читання лекцій і проведення консультацій, викладачками протягом стажування здійснено ознайомлення з інфраструктурою університетського містечка, лабораторіями Інституту дистанційного зондування та наук про Землю, обговорено перспективи подальшої співпраці з китайськими колегами.

На додаток до виконання робочих завдань, протягом стажування викладачки мали змогу відвідати культурні заходи, що проводилися в Ханчжоуському педагогічному університеті, ознайомитися з природними та історико-культурними перлинами міста Ханчжоу та провінції Чжецзян, дізнатися більше про китайську вищу освіту, культуру, традиції.

Співпраця Ханчжоуського і Каразінського університетів потребує подальшої менеджерської роботи задля покращення навчальної та наукової складової, полегшення процесу адаптації українських викладачів до перебування у Китаї. Переконані, що наш університет зробить усе можливе для продовження і розвитку цього, без сумніву, цікавого і перспективного проєкту.

За результатами стажування отримано відповідні сертифікати. Катерина Борисівна, Наталія Валеріївна та Ірина Миколаївна щиро вдячні рідному факультету та Каразінському університету за цю унікальну можливість!