26.01.2024
Згідно Договору про співпрацю між Ханчжоуським педагогічним університетом та Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна протягом листопада 2023 р. – січня 2024 р.доцентки кафедри фізичної географії та картографіїНаталія ПОПОВИЧ та Катерина БОРИСЕНКО і доцентка кафедри фундаментальної і прикладної геології Ірина САМЧУК перебували у відрядженні у Ханчжоуському педагогічному університеті (м. Ханчжоу, Китай).
Упродовж відрядження вони перебували у складі групи науково-педагогічних працівників Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, яка складалася з 10 викладачів – представників факультету геології, географії, рекреації і туризму, хімічного та фізичного факультетів. Метою стажування був розвитокнавчальної та дослідницької співпраці в галузі вищої освіти, а також читання лекцій, проведення наукових досліджень, семінарів і консультацій.
Перебуваючи у Ханчжоуському педагогічному університеті, доцентка Наталія ПОПОВИЧ викладала англійською мовою дисципліни «Сartographic Research Method» і «NationalCadastral Systems of the World», а доцентка Ірина САМЧУК – дисципліну «GIS in Geology» студентам четвертого курсу спільної з нашим університетом освітньої програми «GIScience» / «Cartography, Geoinformatics and Cadastre».
Доцентка Катерина БОРИСЕНКО викладала дисципліни «Organization of Fieldwork inGeography» і «Geography Teaching Theory»студентам третього курсу тієї ж освітньої програми.
Окрім читання лекцій і проведення консультацій, викладачками протягом стажування здійснено ознайомлення з інфраструктурою університетського містечка, лабораторіями Інституту дистанційного зондування та наук про Землю, обговорено перспективи подальшої співпраці з китайськими колегами.
На додаток до виконання робочих завдань, протягом стажування викладачки мали змогу відвідати культурні заходи, що проводилися в Ханчжоуському педагогічному університеті, ознайомитися з природними та історико-культурними перлинами міста Ханчжоу та провінції Чжецзян, дізнатися більше про китайську вищу освіту, культуру, традиції.
Співпраця Ханчжоуського і Каразінського університетів потребує подальшої менеджерської роботи задля покращення навчальної та наукової складової, полегшення процесу адаптації українських викладачів до перебування у Китаї. Переконані, що наш університет зробить усе можливе для продовження і розвитку цього, без сумніву, цікавого і перспективного проєкту.
За результатами стажування отримано відповідні сертифікати. Катерина Борисівна, Наталія Валеріївна та Ірина Миколаївна щиро вдячні рідному факультету та Каразінському університету за цю унікальну можливість!