RSS Feed Новини

31.12.2022

Новорічне привітання від декана факультету Віліни Анатоліївни Пересадько


Дорогі геофаківці Каразінського!

Ми пройшли з Вами важкий рік, який приніс багато горя на нашу землю, але який показав, що ми сильні, ми змогли зібратись, зконцентруватись і зробити все можливе і надможливе для Перемоги. Багато хто з наших студентів і випускників пішли на фронт, ще більше волонтерить, допомагає фронту чим і як може і всі ми довели, що нас зламати - ми будемо виконувати свою справу - студенти навчатись, а викладачі навчати за будь яких умов! У нас були, є і будуть лекції на високому рівні, у нас  були, є і будуть цікавенні практики, у нас знову студентським голосами забринять аудиторії! Ми ПЕРЕМОЖЕМО!

То ж бажаю вам усім, дорога моя геофаківська родина, щастя, здоров'я, успіхів, незламності і Впевненості в нашій Перемозі

Слава Україні! З Новим переможним роком!

27.12.2022

23 грудня 2022 року на засіданні Вченої ради факультету одноголосно прийнято рішення про «Про присвоєння аудиторії № 5-66 факультету геології, географії, рекреації і туризму Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна імені Єгора Шумаєва»
Єгор Шумаєв навчався на 3 курсі нашого факультету.

З перших днів повномасштабного вторгнення захищав Харків у рядах ТРО, потім у лавах ЗСУ боронив Донбас.

10 грудня 2022 року під час бойового завдання отримав важке поранення,лікарі та батьки боролися за його життя кілька днів, однак 14 грудня його серце зупинилося.

Ми всі пам’ятаємо Єгора як відповідального, порядного, вірного друга та гарного організатора, завжди веселого та усміхненого.

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ
ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ

25.12.2022

20 грудня 2022 на зборах трудового колективу факультету року більшістю голосів (59 проти 3) підтримано кандидатуру проф. Пересадько В.А. на призначення на посаду декана факультету!

На зборах трудового колективу факультету 20 грудня 2022 р. ректором Університету проф. Кагановською Т.Є. було запропоновано кандидатуру проф. Пересадько В.А. на призначення на посаду декана факультету. Ректор університету акцентувала увагу на наявності у проф. ПересадькоВ.А. певних професійних якостей, що дозволили організувати роботу колективу у воєнний час та активізувати реалізацію усіх основних напрямів роботи факультету.

В обговоренні взяли участь проф. Головко О.М., проф. Костріков С.В., проф. Нємець Л.М., проф. Суярко В.Г., доц. Ключко Л.В., доц. Кравченко К.О., доц. Прасул Ю.І. та доц. Паккі М.С.

В результаті таємного голосування перпеважною більшістю голосів (59 проти 3) було прийнято рішення про підтримку кандидатурипроф. Пересадько В.А. на призначення на посаду декана факультету геології, географії, рекреації і туризму!

Вітаємо проф. Віліну Анатоліївну Пересадько й бажаємо успіхів у подальшій роботі!

14.12.2022

Під час виконання бойового завдання пішов із життя Захисник України, наш Герой, студент 3 курсу факультету геології, географії, рекреації і туризму Єгор ШУМАЄВ


Сьогодні нашу університетську родину спіткала страшна звістка та непоправна втрата – від важкого поранення під час виконання бойового завдання пішов із життя Захисник України, наш Герой, студент 3 курсу факультету геології, географії, рекреації і туризму Єгор ШУМАЄВ.  

Єгор назавжди залишиться у наших серцях та спогадах як веселий та життєрадісний, щирий та відвертий, завжди усміхнений, сильний та принциповий.  Єгор завжди цікавився студентським та громадським життям,  брав активну участь у різноманітних заходах, мав чітку громадянську позицію.  

З перших днів військової агресії Єгор добровольцем пішов захищати Харків у лавах ТРО, а згодом – у рядах ЗСУ мужньо боронив Донбас. За високий професіоналізм і зразкове виконання обов’язків військовослужбовця, бездоганну і сумлінну службу Єгор одержав Відзнаку "За службу державі".

Єгор любив Україну та мріяв про Перемогу і звільнення нашої держави від російських загарбників. Після важкого поранення лікарі та батьки впродовж декількох днів боролися за його життя, проте отримані поранення виявилися не сумісними з життям.  

Єгор – справжній патріот нашої неньки України, пам'ять про Єгора буде жити у наших серцях… Герої не вмирають

17.11.2022

Вітання декана з Днем Студента!!


Молодь творить історію вже сьогодні!

Саме студентство є найпрогресивнішою частиною людства, драйвером державних змін.

Я дуже хочу, щоб молодь могла реалізувати себе насамперед в Україні! Для цього наша спільна задача створити умови для професійної самореалізації кожного студента нашого факультету.

З Днем студента!

Декан факультету геології, географії, рекреації і туризму Віліна ПЕРЕСАДЬКО

02.11.2022

Відбулась зустріч студентів першого курсу факультету геології, географії, рекреації і туризму з представницею Центральної наукової бібліотеки університету

02.11.2022 під час кураторської години відбулась зустріч студентів першого курсу факультету геології, географії, рекреації і туризму з представницею Центральної наукової бібліотеки університету пані Катериною ЛИСКОВОЮ. В ході зустрічі студентів ознайомили з алгоритмом оформлення електронного читацького квитка, можливостями електронних ресурсів ЦНБ: Electronic Kharkiv National University Institutional Repository (eKhNUIR, електронного архіву університету), KARAZIN.Back2News (електронного архіву оцифрованих періодичних видань Центральної Наукової Бібліотеки ХНУ імені В.Н. Каразіна) та ін. Також студентів ознайомили з можливостями доступу до наукометричних баз даних, в тому числі – можливістю налаштування віддаленого індивідуального доступу до міжнародних баз даних Elsevier та Web of Science. Більш детально з зазначеною інформацією можна ознайомитись на сайті ЦНБ Каразінського: http://www-library.univer.kharkov.ua/ukr/Щиро вдячні пані Катерині ЛИСКОВІЙ за цікавий майстер-клас!

23.10.2022

Рік без Валентини Григорівни…

Рік тому пішла у засвіти Валентина Григорівна Клименко, доцент кафедри фізичної географії та картографії та беззмінний заступник декана факультету геології, географії, рекреації і туризму з навчально-методичної роботи.

Валентина Григорівна була по-справжньому доброю та небайдужою людиною, завжди готовою допомогти у складній ситуації. Не залежно від проблем, з якими до неї йшли студенти чи співробітники – Валентина Григорівна чуйно відносилась до кожного, по-людяному, і робила усе для вирішення поставлених завдань. Взагалі, своїй справі Валентина Григорівна була віддана дивовижно, дуже переймалася за усі неприємності та нові виклики, що виникали у робочому процесі, допізна затримуючись на роботі.

У відносинах з людьми Валентина Григорівна була справжнім представником інтелігенції – стримана, але щира, чесна, причому чесна у самому широкому сенсі цього слова – не лише перед співрозмовником, але й перед собою. Основою життєвої позиції Валентини Григорівни була совість, своєю щирістю та харизмою вона миттєво завойовувала прихильність будь-якої людини.

Студентство запам’ятає Валентину Григорівну як дуже справедливого і професійного викладача, заняття якого проходили з гумором, у дуже здоровій, приємній атмосфері.

Людям, яких Валентина Григорівна поважала, вона часто повторювала: «З тобою я б пішла у розвідку…». Ми вважаємо за честь, що мали змогу з Вами, Валентино Григорівно, «сходити у розвідку», мали честь бути поряд з Вами.

Пам'ятаємо.

23.10.2022

Перший тиждень занять зі студентами Ханчжоуського педагогічного університету

З 11 по 15 жовтня 2022 р. у рамках співпраці між Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна та Ханчжоуським педагогічним університетом (Китай) відбулися перші онлайн-заняття викладачів факультету геології, географії, рекреації і туризму з китайськими студентами освітньої програми «Cartography, Geoinformatics and Cadaster». У викладанні дисциплін англійською мовою студентам Ханчжоуського педагогічного університету в осінньому семестрі задіяні 7 викладачів факультету: професор Сергій КОСТРІКОВ, професор Катерина СЕГІДА, доцент Наталя БУБИР, доцент Катерина КРАВЧЕНКО, доцент Людмила КЛЮЧКО, доцент Катерина БОРИСЕНКО і доцент Павло КОБИЛІН.

У вівторок, 11 жовтня, доцент кафедри фізичної географії та картографії Наталя БУБИР провела свої перші заняття з дисципліни «Geography Teaching Theory», а саме: лекцію на тему «Methods of teaching Geography» і практичне заняття на тему «Classification of Geography teaching methods. Critical analysis of recent trends in teaching Geography».

У середу, 12 жовтня, відбулися заняття з дисципліни «Computer Science with the Basics of Geoinformatics». Лекцію на тему «General definitions of “Information”, “Informatics”, and “Computer Science”. Introductory presentation of Geoinformatics and GIS» прочитав професор кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Сергій КОСТРІКОВ, а практичне заняття на тему «Introduction to the Python Language» відбулося під керівництвом доцента кафедри Павла КОБИЛІНА.

У п’ятницю, 14 жовтня, ці ж викладачі провели заняття з дисципліни «Geographic Information Systems», ознайомивши китайських студентів з основами роботи в ArcGIS 10.8.

У четвер, 13 жовтня, відбулися заняття з дисципліни «Economic Geography» професора кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Катерини СЕГІДИ, присвячені темі «Economic Geography as a part of Human Geography».

І навіть у вихідні дні наші викладачі продовжують працювати! У суботу, 15 жовтня, доцент кафедри фізичної географії та картографії Катерина БОРИСЕНКО провела заняття про польові методи географічних досліджень у рамках дисципліни “Organization of Fieldwork in Geography”.

З гордістю відзначаємо, що лекції та практичні заняття співробітників нашого факультету викликали жвавий інтерес і позитивний відклик у китайських студентів! Бажаємо подальших успіхів нашим талановитим викладачам, які несуть студентам знання не лише в Україні, а й далеко за її межами!

21.10.2022

24 жовтня 2022 р. о 10.00 в онлайн режимі з використанням платформи Google Meet відбудуться збори трудового колективу факультету геології, географії, рекреації і туризму

Порядок денний :

1. Звіт декана факультету геології, географії, рекреації і туризму за поточну роботу.
2. Про обрання списку делегатів від факультету на Конференцію трудового колективу Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

3. Поточні справи

Запрошуються всі члени трудового колективу факультету!

Підключитися до зборів можна за посиланням:

https://meet.google.com/kjx-gser-hpj

21.10.2022

Рік тому, 21 жовтня 2021 року, пішов із життя видатний український вчений –географ-суспільник і гідрогеолог, професор кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства, професор кафедри гідрогеології, декан, який багато років очолював геолого-географічний факультет, Відмінник освіти України, Почесний доктор Ужгородського національного університету, заслужений професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Костянтин Аркадійович НЄМЕЦЬ.

Костянтин Аркадійович народився 16 січня 1948 року в с. Городниця Житомирської області. У 1965 році вступив на геолого-географічний факультет Харківського державного університету імені О. М. Горького; у 1970 році одержав диплом інженера-геолога, гідрогеолога з відзнакою, продовжив навчання в аспірантурі та розпочав роботу на кафедрі. У 1979 році успішно захистив дисертацію зі здобуття наукового ступеня кандидата геолого-мінералогічних наук; у 2006 році – докторську дисертацію з економічної та соціальної географії. Багато років професійної діяльності Костянтина Аркадійовича були пов’язані з Каразінським університетом: 18 років він очолював геолого-географічний факультет, плідно працював на кафедрах гідрогеології та соціально-економічної географії і регіонознавства.

Костянтин Аркадійович був не лише фахівцем в галузі гідрогеологічної науки, а й одним з фундаторів Харківської школи суспільної географії та одним з провідних дослідників України. Він – науковець, який поєднував досить різні напрями: геологію, її гідрогеологічну гілку, і суспільну географію. Одним з перших в гідрогеологічній науці він займався методами моделювання, а в суспільній географії зробив вагомий внесок у розробку теорії інформаційної географії, започаткував низку нових методів та методик на основі синергетичного підходу зокрема. Його науковим надбанням є розробка теорії суспільної географії, новітніх методів багатовимірного аналізу, провідних суспільно-географічних методик та наукових концепцій. Під його науковим керівництвом захищено одинадцять кандидатських та одну докторську дисертації. Ним виплекано плеяду молодих науковців, які працюють в Україні та за кордоном у різних напрямах науки, політики, промисловості.

Наукові публікації Костянтина Аркадійовича користуються великою увагою вчених та громадських діячів. У його арсеналі більше 200 наукових публікацій, що мають високий індекс цитувань. Він був видатним в Україні фахівцем у галузі методології суспільної географії, одним із лідерів Харківської школи суспільної географії, головним редактором спеціалізованого наукового видання «Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна: «Геологія – Географія – Екологія», який входить до Web of Science, членом спеціалізованих вчених рад із захисту докторських та кандидатських дисертацій, членом ряду (або низки) комісій Міністерства освіти і науки України.

Професор Костянтин Аркадійович НЄМЕЦЬ користувався беззаперечним авторитетом та повагою; мав тверду життєву позицію, в трудовій і науковій діяльності спирався на цінності Каразінського університету, був доброзичливою та порядною людиною, надзвичайно вимогливим до себе та оточуючих. Костянтин Аркадійович був еталоном справжнього науковця нашого часу, який гармонійно поєднував у собі глибоке розуміння закономірностей розвитку Універсуму та новітніх поглядів на наукову проблему, був мудрим наставником для молодих вчених та студентства.

Костянтин Аркадійович запам’ятався колегам привітною і доброзичливою людиною, мудрим наставником, який охоче ділився власним багатим життєвим і професійним досвідом.

Колектив факультету геології, географії, рекреації і туризму глибоко сумує й висловлює щирі співчуття рідним і близьким Костянтина Аркадійовича та розділяє гіркоту втрати.

Світла пам’ять про Костянтина Аркадійовича НЄМЦЯ назавжди залишиться у наших серцях!