RSS Feed Новини

01.09.2023

З Першим Вересня!

Шановні колеги, дорогі студенти! З початком нового навчального року! Бажаю нам усім завершити його в мирній переможній Україні! Ми вистояли попри усі труднощі і виклики, попри сирени і обстріли! Наші старшокурсники повернулися до рідного факультету, до нас прийшли нові студенти, для яких (переконана) факультет стане рідною домівкою, а не тільки місцем навчання! Щастя нам усім, витримки, терпіння, віри, здоров'я, успіхів! І щоб усі наші студенти, які зараз на фронті чи на реабілітації повернулися в аудиторії здоровими!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!!

 

31.08.2023

Викладачі та аспіранти кафедри фізичної географії та картографії взяли участь у Літній школі в Університеті Йорка (Велика Британія). Сюжет британського телеканала Channel 4.

Викладачі та аспіранти кафедри фізичної географії та картографії проф. В.А. Пересадько, доц. Н.В. Попович, доц. К.Б. Борисенко і аспірантка Ю.Ю. Сержантова взчли участь у Літній школі в Університеті Йорка (Велика Британія), що проходила в липні-серпні 2023 року. Ця школа була присвячена створенню бнзпечного навколишнього середовища та мінімізації забруднень у післявоєнній Україні. Більше про школу та роботу наших викладачів можна дізнатися з сюжета британського телеканала Channel 4 за посиланням

https://fb.watch/mLoXMPNEce/

24.08.2023

З Днем Незалежності!!!

Дорога факультетська родино! Прийміть щирі вітання з 32 річницею Незалежності України! Незалежності, яку сьогодні  виборює кожен Українець, де б він не був. Незалежності, яку омивають своєю кров'ю наші захисники і захисниці. Незалежності, яка дає надію на краще майбуття для нас, наших дітей, онуків і правнуків. Слава Україні!

19.07.2023

Викладачі провели робочу зустріч з представниками Університету Турку у м. Турку

22 червня 2023 р. відбулась робоча зустріч викладачів кафедри соціально-економічної географії доц. Катерини КРАВЧЕНКО та доц. Людмили КЛЮЧКО з професором кафедри географії та геології факультету природничих наук Університету Турку (м. Турку, Фінляндія) Jussi S. JAUGIAINEN. В ході зустрічі було презентовано Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна та кафедру соціально-економічної географії і регіонознавства, обговорено науково-дослідницькі напрямки та проєкти в галузі географії людини, демографії, урбаністики, тематику спільних публікацій у європейських журналах, які індексуються наукометричними базами, можливості та напрями подальшої співпраці кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Каразінського університету із зазначеним університетом. Під час зустрічі досягнуто домовленості налагодити співпрацю в рамках дослідницьких проєктів щодо дослідження міграції українських біженців в країни Європейського Союзу внаслідок повномасштабного вторгнення росії та територію України; вивчення браунфілдів в Україні та Фінляндії.

Під час візиту викладачі ознайомились з особливостями планувальної структури та функціонального зонування міста Турку, що поєднує у собі портове господарство та велику кількість зелених зон. Викладачі ознайомились з історією та розвитком міста та університету, який є другим за розміром університетом Фінляндії після Гельсінського університету. Відвідали Морський центр Форум Маринум, однин з найстаріших парків Турку – Брахен Пусто, який розташований поруч із собором Турку, Замковий парк Linnanpuisto та портову зону міста.

19.07.2023

Стажування викладачів у Талліннському університеті


З 14 по 28 червня 2023 р. доценти кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства, кандидати географічних наук Катерина КРАВЧЕНКО та Людмила КЛЮЧКО взяли участь у програмі академічної мобільності Еразмус+ у Талліннському університеті (м. Таллінн, Естонія).

Під час стажування у Талліннському університеті викладачами було проведено презентацію Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства для учасників програми Erasmus+, студентів та співробітників Талліннського університету, обговорено перспективи та можливості подальшої співпраці на науковому та освітньому рівнях між обома університетами.

Проведено низку робочих зустрічей з доцентом кафедри рекреаційного менеджменту Школи природничих наук та здоров’я Таллінського університету Мартом РЕЙМАНОМ. Досліджено планувальну структуру та туристсько-екскурсійний потенціал центральної частини міста та припортової зони. Вивчено один із джентрифікованих районів Таллінна Теллісківі, який зараз є центром креативності та творчості, розташований у колишньому талліннському промисловому комплексі. Тут знаходяться арт-галереї, магазинчики, різноманітні творчі підприємства, стартапи та заклади громадського харчування, фотостудії, рекламні агентства, культурний центр Telliskivi Creative City, відомий у всьому світі музей фотографії Fotografiska Tallinn, Центр документальної фотографії Юхана Кууса, Незалежна танцювальна сцена, фабрика морозива LaMuu, Клуб різних кімнат, театри, офіс оргкомітету музичного фестивалю Tallinn Music Week, відбуваються різноманітні культурні та творчі заходи, які привертають туристів та місцевих жителів.

Також було проведено дослідження демографічних особливостей поселень в Естонії, особливостей міграційної ситуації, інтеграції українських біженців в Естонії та країнах Балтії в цілому.

Було проведено спільну робочу зустріч із представником міжнародного офісу головним спеціалістом з міжнародного співробітництва Anete ELKEN та обговорено можливості подальшої співпраці та підготовки спільної заявки на наступний програмний період.

Крім того було обговорено напрями подальшої співпраці, тематику спільних публікацій у європейських журналах, що індексуються наукометричними базами, а також перспективи подання чергових спільних грантових заявок.

 

13.07.2023

Доценту Кобиліну П.О. присвоєно вчене звання доцента


Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.06.2023 № 768 «Про рішення з питань присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань та внесення зміни до наказів Міністерства освіти і науки України» присвоєно вчене звання доцента кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства кандидату географічних наук Кобиліну Павлу Олексійовичу.

Колектив факультету щиро вітає Павла Олексійовича із вагомим здобутком у науково-освітній сфері та бажає йому міцного здоров’я, творчої наснаги, подальших професійних успіхів, реалізації нових задумів і творчого натхнення під мирним небом України!

30.06.2023

Завідувача кафедри соціально-економічної географії та регіонознавства, проф. Нємець Л.М. нагороджено Почесною відзнакою університету.

26 червня 2023 р.на Вченій раді університету завідувача кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства, д. геогр. н., проф. Нємець Людмилу Миколаївну було нагороджено Почесною відзнакою Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна «За служіння Каразінського університету» за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток Каразінського університету та з нагоди 75-річчя з дня народження. Щиро вітаємо Людмилу Миколаївну та бажаємо їх нових творчих здобутків.

29.06.2023

Студенти кафедри соціально-економічної географії та регіонознавства здобули перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт


Вітаємо студенті кафедри а також їх наукових керівників: Зіміна Даніїла (група ГЕ-21, наук. керівник – проф. Сегіда К.Ю.) та Довженко Поліну (група ГР-41, наук. керівник – доц. Борисенко К.Б.) з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна у 2022/2023 навчальному році (спеціальність: географія) (дипломи ІІІ і І ступеню відповідно). Вітаємо Даніїла та Поліну і їх наукових керівників, бажаємо подальших успіхів і нових здобутків!

14.06.2023

14.06 відбулось відкриття аудиторії імені Єгора ШУМАЄВА.

Дорогі викладачі, співробітники факультету! 14.06 відбулось відкриття аудиторії імені Єгора ШУМАЄВА.

За посиланням ви зможете переглянути відео про життя Єгора та спогади від друзів, рідних, викладачів.

Сьогодні, коли ми зібралися в цій аудиторії, а деякі онлайн, наші серця обтяжені глибокою скорботою і відчуттям втрати, яку нелегко передати словами. Ми зібралися, щоб віддати данину та вшанувати пам'ять Єгору, хороброго студента, який віддав своє життя, захищаючи Батьківщину. Єгор був яскравою зіркою серед нас, мав непохитне прагнення до досконалості та справжню пристрасть до навчання, його доброта та щедрість торкалася життя кожного, хто мав честь знати його. Нехай ця аудиторія буде місцем сили, патріотизму, доброти та відданості! 

https://www.youtube.com/watch?v=mVJ-RoHLzJs

18.05.2023

Доценту кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Скриль І.А. присвоєно вчене звання доцента

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.04.2023 № 491 «Про рішення з питань присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань та внесення зміни до наказів Міністерства освіти і науки України» присвоєно вчене звання доцента кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства кандидату географічних наук СКРИЛЬ Ірині Анатоліївні.
Колектив кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства щиро вітає Ірину Анатоліївну із вагомим здобутком у науково-освітній сфері та бажає їй міцного здоров’я, творчої наснаги, подальших професійних успіхів, реалізації нових задумів і творчого натхнення під мирним небом України!