RSS Feed Новини

29.11.2023

Відбувся брифінг з адміністрацією факультету

29 листопада відбувся брифінг з адміністрацією факультету на платформі Zoom. Серед адміністрації на брифінгу були присутні декан факультету ПЕРЕСАДЬКО Віліна Анатоліївна, заступники декана - КРАВЧЕНКО Катерина Олександрівна та ПРАСУЛ Юлія Іванівна, студдекан САВЧЕНКО Анастасія, а також представники деканату факультету. 

На конференції було розглянуто запитання студентів, пов'язані зокрема зі стипендіальним забезпеченням, проведенням практик, а також співпрацею з міжнародними університетами.
Також на брифінгу було сказано про інші важливі питання, пов'язані з учбовим процесом. 

28.11.2023

Відбувся захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософі аспіранта кафедри фундаментальної і прикладної геології Левонюка Сергія Михайловича

Відбувся успішний захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 103 – «Науки про Землю» аспіранта кафедри фундаментальної і прикладної геології Левонюка Сергія Михайловича за темою «Еколого-гідрогеологічна трансформація якісного складу підземних вод бучацько-канівського водоносного комплексу центральної частини Дніпровсько-Донецького артезіанського басейну».
У дисертаційній роботі Левонюка Сергія Михайловича вирішено важливу науково-практичну проблему підвищення екологічної безпеки питного водопостачання населених пунктів у межах Дніпровсько-Донецького артезіанського басейну за рахунок встановлення чинників еколого-гідрогеологічної трансформації якісного складу підземних вод бучацько-канівського водоносного комплексу за 60-ти річний період експлуатації водозаборів (1960-2020 рр.).
Вітаємо аспіранта Сергія Левонюка, наукового керівника професора Ігоря Удалова, кафедру фундаментальної і прикладної геології та гаранта ОПП 103 «Науки про Землю» декана факультету Віліну Пересадько!

20.11.2023

Студент факультету у складі збірної команди Каразінського університету став переможцем турніру з футзалу, присвяченого Міжнародному дню студента.

Збірна команда Каразінського університету стала переможцем турніру з футзалу, присвяченого Міжнародному дню студента. У складі команди грали студенти факультету радіофізики, біомедичноїелектроніки та комп’ютерних систем Сергій Білик, Валерій Любімий, Владислав Кримковий, Арсеній Бурик, Руслан Положий (навчально-науковий інститут державного управління), Володимир Стрижак (фізичний факультет), Дмитро Прилуцький (факультет комп’ютерних наук), Максим Свиридов (навчально-науковий інститут екології), КістановАнтон (факультет географії, геології, рекреації та туризму, а також майбутні абітурієнти  Ярослав Шило, Олександр Войтов, Іван Степаненко таМаксим Мірошниченко.

У змаганнях, які відбулися 17 листопада на майданчиках Центрального парку культури та відпочинку і стали одним з етапів підготовки футзалістів університету до чемпіонату України-2024 серед закладів вищої освіти, взяли участь 10 команд.

Вітаємо команду та її тренерів, старших викладачів кафедри фізичного виховання та спорту Юрія Михайловича Петренка, Юрія Миколайовича Дудніка та директора футбольного клубу «Універ-Локо» Віктора Володимировича Родіонова.

16.11.2023

Шановні учасники Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з географії! Другий тур Інтернет-олімпіади проходитиме 17 листопада 2023 року.

До участі запрошуються лише переможці І туру, списки яких розміщені вище на даному сайті.

Для участі у другому турі Інтернет-олімпіади учасникам необхідно заповнити реєстраційну форму, розміщену на сайті https://geo.karazin.ua/inter_olymp

Реєстраційна форма буде доступна для заповнення 17 листопада 2023 р. з 10:00.

Після заповнення реєстраційної форми учасники переходять до виконання завдань. 

На ІІ тур Інтернет-олімпіади виноситься 5 завдань, кожне з яких оцінюється у 10 балів. Загальна кількість балів за 5 завдань – 50. 

Відповіді на завдання вносяться до Google-форми, яка буде розміщена на сайті https://geo.karazin.ua/inter_olymp

Відповідь на кожне завдання не повинна бути більшою, ніж одна сторінка тексту, набраного шрифтом Times New Roman; кегль 12; інтервал 1,5; відступ (абзац) 1,25; поля з усіх боків сторінки – 2 см. 

За відсутності технічних можливостей допускається виконання завдань «від руки» на аркушах паперу з подальшим фото виконаних завдань і прикріплення їх до Google-форми.

На виконання завдань відводиться 3 години. Google-форма закривається о 13:00.

13.11.2023

Результати І туру Інтернет-олімпіади.

Надаємо результати І туру Інтернет-олімпіади.

Звертаємо увагу учасників на оцінювання завдань І туру Інтернет-олімпіади:

- 0 балів отримували учасники, у яких була відсутня відповідь або не відкрились прикріплені файли;

 - 1-2 бали отримували учасники, у відповідях яких було зафіксовано прояви академічної недоброчесності (відповіді скопійовані з Інтернет-джерел, прикріплені скріни сайтів, фото з підручників тощо).   

За рішенням журі переможцями І туру Інтернет-олімпіади є учасники, які набрали понад 30 балів (з 50). 

У списках результатів оцінювання ці учасники (переможці) виділені зеленим фоном.

Запрошуємо переможців І туру до участі у ІІ турі Інтернет-олімпіади, який відбудеться 17 листопада 2023 року о 10:00 у дистанційному форматі.

Більш детальна інформація щодо його проведення буде оприлюднена на даному сайті.

10.11.2023

Відбулись вибори Голови Студентської ради факультету

10.11. відбулась конференція студентів факультету, на якій були присутні: декан факультету Віліна Анатоліївна, заступник декана Катерина Олександрівна, куратори груп, а також студректор університету Микита Кучеров. На конфереції було проведено звіт про роботу Студентської ради факультету ГГРТ. Також відбулися вибори Голови Студентської ради факультету. Більшістю голосів на цю посаду було обрано Савченко Анастасію, студентку 3 курсу, освітньої програми "Географія рекреації та туризму" та затверджено членів студентського самоврядування: Черепіну Анну – заступником голови студентської ради факультету, Зінченко Оксану – секретарем студентської ради факультету, Чувакорзіну Владиславу – відповідальною за відділ реклами та комунікації зі студентами, Загаєвську Дар’ю – відповідальною за івент-відділ, Верещаку Анастасію – відповідальною за відділ моніторингу якості освіти, Ексарова Вадима – заступника відповідального за відділ моніторингу якості освіти. 

Також було затверджено делегатів на Конференцію студентів університету: Савченко Анастасію, Чувакорзіну Владиславу, Верещаку Анастасію, Бєлєвцова Дениса, Подпрятову Ольгу, Довженко Поліну, Назаренко Віталія, Кибу Каріну, Ісая Олександра. 

До складу Трудового колективу факультету було затверджено: Савченко Анастасію, Зінченко Оксану, Верещаку Анастасію.

До складу Вченої ради факультету було затверджено: Савченко Анастасію, Зінченко Оксану та Загаєвську Дар’ю.

 

09.11.2023

Викладачі кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства отримали сертифікат про визнання дистанційного курcу

На підставі рішення науково-методичної ради Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (протокол № 1 від 20.10.2023 р.) дистанційний курс «InformationGeography and GIS» (автори – проф. Нємець К.А., доц. Кравченко К.О., доц. Кобилін П.О., доц. Суптело О.С.) було визнано як інформаційний ресурс системи електронного навчання та в якості навчально-методичних праць. Визнання дистанційного курсу підтверджено сертифікатом. Вітаємо колег та бажаємо подальших здобутків.

30.10.2023

Участь у XIX Всеукраїнських наукових Таліївських читаннях

27 жовтня 2023 року студентка групи ГК-41 ОП «Картографія, геоінформатика і кадастр» Карина ВЕСЕЛОВА та доцент кафедри фізичної географії та картографії к. пед. н. Катерина БОРИСЕНКО взяли участь у роботі XIX Всеукраїнської наукової конференції «Таліївські читання», яка відбулась на базі навчально-наукового інституту екології ХНУ імені В. Н. Каразіна.

Науковці представили дослідження на пленарному засіданні конференції з темою доповіді: СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ТРАНСФОРМАЦІЄЮ ЕКОСИСТЕМ ПІД ЧАС ВОЄННИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ НПП «ДВОРІЧАНСЬКИЙ», ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ). На конференції було представлено широкомасштабні, різноманітні унікальні доповіді, що висвітлюють різні напрямки наукових досліджень у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічного туризму, ландшафтного дизайну тощо. Виступи та презентації викликали жваве обговорення та мотивацію щодо зародження нових ідей для подальших досліджень. Результати конференції будуть опубліковані у збірнику наукових праць.

Також доцент кафедри фізичної географії та картографії, гарант ОП «Географія, природознавство та спортивно-туристська робота в школі» 014.07 Середня освіта (Географія) Катерина БОРИСЕНКО взяла участь у роботі круглого столу з участю міжнародних експертів: «СТІЙКІСТЬ ДО ВІЙНИ ТА ПІСЛЯВОЄННЕ ВІДНОВЛЕННЯ В УКРАЇНІ: ВИКЛИКИ ТА ПОТРЕБИ У РОЗБУДОВІ ПОТЕНЦІАЛУ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ВИЩОЇ ОСВІТИ», який теж організовано колективом навчально-наукового інституту екології.

З програмою конференції можна ознайомитись тут: https://ecology.karazin.ua/news/hih-vseukrainski-naukovi-taliivski-chitannja/

25.10.2023

Урочисте відкриття кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства імені Костянтина Нємця

У Каразінському університеті відбулося урочисте відкриття кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства імені Костянтина Аркадійовича Нємця.

Костянтин Аркадійович Нємець — видатний український географ-суспільник, гідрогеолог, професор кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства, кафедри гідрогеології факультету геології, географії, рекреації і туризму, декан геолого-географічного факультету (1995–2010 роки, нині — факультет геології, географії, рекреації і туризму), заслужений професор Каразінського університету. 21 жовтня 2021 року Костянтин Аркадійович пішов з життя.

Сьогодні представники факультету геології, географії, рекреації і туризму відкрили експозицію, яка демонструє його наукові напрацювання, його шлях як науковця й особистості.

Як зазначила доцентка кафедри Катерина Кравченко: «Пів століття він працював саме тут. Він надихав молодь, молодих науковців своєю невпинною працею, ентузіазмом і професіоналізмом. Він був нашим науковим батьком. І ми впевнені, що завдяки його потужній праці, величезному внеску в розвиток суспільної географії та геології настане той золотий час географії, про який писав Костянтин Аркадійович».

До слова були запрошені проректор з науково-педагогічної роботи Антон Пантелеймонов, радник ректора, академік НАН України Віль Бакіров, декан факультету психології Надія Крейдун, декан філософського факультету Іван Карпенко.

Як згадує проректор Антон Пантелеймонов: «Звісно, Вчена рада не могла вчинити по-іншому, коли факультет звернувся до нас із проханням надати кафедрі, на якій все життя працював Костянтин Аркадійович, його ім’я. Ця подія в межах університету дуже важлива, тому що всі ми були з ним знайомі. Це видатний науковець, який чимало зробив для факультету, для кафедри. Звісно, він живе в нашій пам’яті, у своїх роботах... Людина живе доти, доки про неї пам’ятають та знають».

Віль Бакіров подякував колективу кафедри й факультету, що таким способом стало можливим вшанувати пам’ять видатного науковця університету.

Професор Нємець був не лише фахівцем у галузі гідрогеологічної науки, а й одним із фундаторів Харківської школи суспільної географії, одним із провідних дослідників України. Він був науковцем, який поєднував досить різні напрями: геологію, її гідрогеологічну гілку та суспільну географію. До вшанування пам’яті вченого долучилися його колеги, аспіранти, представники інших українських шкіл, зокрема Сумської, Київської, Чернівецької.

Наприкінці зустрічі Людмила Нємець, завідувачка кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства, вдова професора, презентувала монографію «Природа, людина, суспільство (суспільно-географічні аспекти)», над якою Костянтин Аркадійович працював, а вже його учні, колеги й однодумці її завершили.

Відтепер на факультеті геології, географії, рекреації і туризму є кафедра імені видатного вченого.

Після урочистої частини заходу учасники організували «круглий стіл» — ділилися спогадами, історіями про Костянтина Аркадійовича.

22.10.2023

Доцент кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства, к.геогр.н. Павло КОБИЛІН перебуває у відрядженні у Ханчжоуському університеті

Відповідно до Договору про співпрацю між Ханчжоуським університетом та Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна протягом вересня-листопада 2023 р. доцент кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства, к.геогр.н., доцент Павло КОБИЛІН перебуває у відрядженні у Ханчжоуському університеті (м. Ханчжоу, Китайська Народна Республіка) з метою розвитку навчальної та дослідницької діяльності в галузі вищої освіти, а також читання лекцій, проведення наукових досліджень, семінарів та консультацій. Також учасниками відрядження Ханчжоуського нормального університету є: Микола МЧЕДЛОВ-ПЕТРОСЯН д. хім. н. проф., завідувач кафедри фізичної хімії хімічного факультету), Тетяна ЧЕЙПЕШ (к. хім. н., викладач кафедри фізичної хімії хімічного факультету), Кирило ВОРОНОВ (к. юрид. н., доцент кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету), Антон ГОНЧАРЕНКО (канд. фіз.-матем. н., доцент кафедри фізики твердого тіла фізичного факультету), Сергій ЛЕБЕЄДЄВ (канд. фіз.-матем. н., старший викладач кафедри фізики низьких температур та кафедри експериментальної фізики фізичного факультету), Анастасія КЛЄЩ (к. геогр. н, заступник заступник директора навчально-наукового інституту екології з навчальної роботи). Усі витрати на відрядження покриваються за рахунок Ханчжоуського педагогічного університету (організаційні витрати пов’язані з отриманням візи, проїзд, проживання та перебування).

В рамках спільної освітньо-професійної програми "GIS-Science: Картографія, геоінформатика і кадастр" з Ханчжоуським нормальним університетом викладачі кафедри: к. геогр. н., доцент Павло КОБИЛІН разом з д. геогр. н., професором Сергієм КОСТРІКОВИМ (в онлайн) викладають англійською мовою навчальні дисципліни «Computer Science with Basics of Geoinformatics» та «Geographical Information Systems» студентам 3-го курсу Харківського інституту Ханчжоуського нормального університету. Під час перебування у Ханчжоуському нормальному університеті Павло КОБИЛІН ознайомився з інфраструктурою університетського містечка, з роботою приватної компанії «Hangzhou Daodao Agricultural Science and Technology Limited Company" (HZDD), що здійснює дослідження та застосування великих даних у сільському господарстві, обговорив можливості налагодження співробітництва у науковій діяльності з професором кафедри соціології та соціальних досліджень Міланського університету Бікокка (Італія) д-ром Патрісією ФАРІНОЮ, яка також перебуває у Ханчжоуському нормальному університеті в рамках свого дослідницького візиту та ознайомився з природною та історико-культурною спадщиною м. Ханчжоу.

Павло КОБИЛІН висловлює вдячність співробітникам кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства за надану можливість і підтримку.