RSS Feed Новини

27.06.2019

Літня практика студентів ІІ курсу

Нещодавно студенти кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства груп ГР-21 та ГЦ-22 повернулись з польового етапу навчальної професійно-орієнтованої практики.

Під час польового етапу практики студенти побували у на Львівщині, у Закарпатті, на Волині та у Республіці Білорусь, де відвідали головні туристичні об’єкти Львова, Рахова, Хуста, Ужгорода, Воловця, Ковеля, Бреста та Мінська. Зокрема, студенти разом зі своїми керівниками доц. Вірченком П. А. та доц. Ключко Л. В. побували у географічному центрі Європи (с. Діловому), піднялись на найвищу точку України гору Говерла, познайомились з технологією приготування сирів у Селиській сироварні, особливостями роботи равликової ферми, відвідали водоспад Шипіт, найбільше з високогірних озер України – озеро Синевір, центр реабілітації бурих ведмедів, на витягу піднялись на гору Гимба, «взяли штурмом» Хустський, Невицький та Ужгородський замки, побували у Шацькому національному парку, де мали змогу покупатися в найглибшому озері України – озері Світязь, відвідали місто-герой Брест та Брестську фортецю, столицю Республіки Білорусь, місто-герой Мінськ, саме під час відкриття ІІ Європейських ігор тощо.

Всі студенти групи готували трансфер и про ті чи інші географічні та туристичні об’єкти та виступали у ролі екскурсоводів для своїх одногрупників. Серед кращих трансферменів групи варто відмітити Ушкварок Дарю, Палій Олександру та Сліпко Марину. Після завершення практики дехто зі студентів всерйоз замислився про відкриття власної туристичної справи, після завершення навчання.

Отже, всіх хто хоче отримати якісну освіту у галузі соціально-економічної географії та рекреації і туризму запрошуємо на навчання на нашу кафедру.

26.06.2019

Студенти з Таїланду відвідали кафедру соціально-економічної географії і регіонознавства

21-25 червня 2019 р. кафедру соціально-економічної географії і регіонознавства відвідали студенти Казетсарстської міжнародної MBA програми (KIMBA) Казетсартського університету (м. Бангкок, Таїланд) в рамках щорічного технічного візиту у різні країни світу. Цього року вони обрали Україну.

Під час візиту студенти прослухали лекції про Україну, зовнішньоекономічні зв’язки України та Таїланду, Харківську область, м Харків, Каразінський університет. Д-р Нірундон Тапачай, директор Казетсарстської міжнародної MBA програми, розповів аспірантам та викладачам кафедри про Казетсартський університет, освітні програми, напрями наукових досліджень університету, факультету бізнесу та адміністрування. Обговорили перспективні напрямки співпраці між кафедрами та університетами.

Для делегації із Таїланду було організовано екскурсії до музею історії університету, археологічного музею, Ландау-центру, Парку культури та відпочинку імені Максима Горького, Фельдман-екопару, пивзаводу “AB InBev Efes”, проведено зустріч у Харківській торгово-промисловій палаті.

23.06.2019

Викладачі факультету отримали сертифікат про визнання дистанційного курсу

10 червня 2019 р. на засідання ректорату Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна викладачі кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства: завідувач кафедри, професор Нємець Людмила Миколаївна та старший викладач Кравченко Катерина Олександрівна отримали сертифікат про визнання дистанційного курсу «Науковий семінар» системи електронного (дистанційного) навчання в якості навчально-методичної праці.

20.06.2019

Довузівська підготовка абітурієнтів

Кафедра соціально-економічної географії і регіонознавства проводить підготовчі курси з географії для абітурієнтів, які в наступному році будуть подавати документи до вступу на факультет геології, географії, рекреації і туризму. Даним процесом керує Центр довузівської освіти Харківського національно університету імені В.Н. Каразіна. Викладачами на підготовчих курсах працюють доценти кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Юрій Іванович Кандиба та  Павло Анатолійович Вірченко.

Слухачами підготовчих курсів є учні загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова та переважно Харківського району. Щорічно на підготовчих курсах навчаються понад 60 осіб. Заняття проходять у форму лекцій та практичних робіт згідно з програмою для підготовки до ЗНО з географії. Підготовка проводиться за програмою з географії, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Підготовчі курси забезпечують якісну підготовку за напрямом «Географія» та психологічну адаптацію майбутніх вступників до університету. Традиційно слухачі курсів стають студентами нашого факультету, кафедри.

Початок занять – по мірі комплектування груп, заняття проводяться в головному корпусі Університету, пл. Свободи, 4.

Час проведення занять – у вівторок з 17-00 годин.

Додаткова інформація за тел. (057) 707-52-70, (057) 707-55-26, e-mail: cdo@karazin.ua

20.06.2019

Відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалаврів

12-13 червня 2019 року відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалаврів денної та зочної форми навчання.

Усі представлені роботи присвячені актуальним темам та виконані на високому рівні. Студенти блискуче захистили результати своїх досліджень та впевнено відповідали на запитання членів екзаменаційної комісії.

Вітаємо студентів з успішним захистом кваліфікаційних робіт та отриманням ступеня бакалавра у Каразінському Університеті!

Крім того, вітаємо Анастасію Бичкову, Віталія Бринька та Руслана Коренькова з високими досягненнями протягом років навчання, що дасть змогу отримати дипломи з відзнакою.

Запрошуємо всіх наших випускників-бакалаврів продовжити навчання у магістратурі за спеціальностями 106 Географія освітніми програмами «Економічна та соціальна географія» або «Географія рекреації і туризму» та 014.07 Середня освіта (Географія) за освітньою програмою «Географія, економіка та краєзнавчо-туристична робота».

14.06.2019

Кафедра соціально-економічної географії і регіонознавства здобула перемогу у конкурсі на краще науково-методичне забезпечення навчального процесу

У травні 2019 року в Каразінському університеті проведено конкурс на краще науково-методичне забезпечення навчального процесу Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за підсумками 2018 року. Організатор конкурсу: навчальний центр методичної роботи управління якості освіти. За підсумками роботи конкурсу кафедра соціально-економічної географії і регіонознавства отримала II місце за напрямом «Сприяння науковій роботі студентів». Вітаємо колектив кафедри та бажаємо йому нових творчих здобутків.

11.06.2019

Студенти факультету здобули перемогу у регіональному конкурсі студентських наукових робіт

Вітаємо студентів Венгрин Дар’ю та Зайцева Євгена і їх наукових керівників – доктора географічних наук, доцента Сегіду Катерину Юріївну та кандидата географічних наук, доцента Кандибу Юрія Івановича із перемогою у XIII Харківському регіональному конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук та бажаємо нових творчих здобутків.

%d0%b7%d0%b0%d0%b9%d1%86%d0%b5%d0%b2

%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%b3%d1%80%d0%b8%d0%bd

2019-06-11_14-30-48_winscan_to_pdf_1

2019-06-11_14-31-45_winscan_to_pdf_2

04.06.2019

Практика студентів І курсу

27-31 травня 2019 р. студенти 1 курсу факультету геології, географії, рекреації і туризму проходили соціально-економічний етап навчальної природничо-наукової практики. Керівниками практики були к. геогр. н., доценти кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Кобилін Павло Олексійович та Телебєнєва Євгенія Юріївна. Під час практики студенти відвідали ОСК «Металіст», Харківське відділення ПРаТ «AB InBev Efes», Музей історії та залізничної техніки Південної залізниці та АТ «Турбоатом».

31.05.2019

Профорієнтаційна зустріч з учасниками пришкільного літнього лагеря для обдарованих дітей «Ерудит» (м. Краматорськ).

dsc_0119

Старший викладач кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Кравченко Катерина Олександрівна провела профорієнтаційну зустріч з учасниками пришкільного літнього лагеря для обдарованих дітей «Ерудит» (м. Краматорськ).

dsc_0124
В ході зустрічі Катерина Олександрівна ознайомила школярів з історією університету, розповіла про славетні персоналії  засновника університету В. Н. Каразіна, Нобелевських лауреатів.

dsc_0146
Особливу увагу звернула на високі позиції, які займає університет в українських та світових рейтингах, переваги навчання в Каразінському, та розповіла про університетські музеї та центри.

dsc_0112
Катерина Олександрівна також окреслила можливості академічної мобільності, що відкриваються для студентів кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства дякуючи угодам за програмою мобільності Erasmus+.

29.05.2019

Викладач кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства виступила модератором на конференції аспірантів університету

21 травня 2019 року в ХНУ імені В.Н. Каразіна відбулася конференція аспірантів «Стратегія розвитку Каразінського університету на 2019–2025 роки: перспективи для аспірантів».

Модератором конференції виступила голова Ради молодих вчених, старший викладач кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Катерина Кравченко. До президії конференції також увійшли керівник консультативної служби з питань атестації здобувачів наукових ступенів, доцент Валентина Панченко, учений секретар науково-дослідної частини науково-технічної ради університету Вікторія Луньова, старший інспектор відділу аспірантури Вікторія Звягінцева.

Під час заходу обговорено нові можливості для аспірантів університету з огляду на Стратегію розвитку на 2019–2025 роки. Аспіранти дізналися про Проект 1.6 «Ефективна аспірантура та докторантура», його мету, завдання та очікувані результати.
Також зазначено, що наразі університет надає фінансову підтримку відряджень молодих науковців, які виграють гранти за кордон з метою досліджень.

З доповіддю «Проведення експерименту з присудження наукового ступеня доктора філософії» виступила керівник консультативної служби з питань атестації здобувачів наукових ступенів, доцент Валентина Панченко, охопивши питання підготовки дисертацій, передумов подання та їх захисту.