RSS Feed Новини

15.05.2019

Доцент кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства – Голова експертної ради міського конкурсу студентських проектів «Харків — місто молодіжних ініціатив»

Доцент кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Катерина Сегіда – Голова експертної ради міського конкурсу студентських проектів «Харків - місто молодіжних ініціатив» у номінації «Розумному місту – креативна молодь».

13 травня 2019 році у Каразінському університеті відбулась презентація-захист кращих проектів міського конкурсу студентських проектів «Харків - місто молодіжних ініціатив» у номінації «Розумному місту - креативна молодь», в якій були представлені інформаційно-дослідні проекти в сфері соціології, права, історії Харкова, інноваційні проекти з впровадження винаходів і новітніх технологій у сфері хімії, фізики, математики та ін.

Вітаємо учасників конкурсу та переможців, бажаємо невичерпної енергії, нових досягнень та подальших перемог!

14.05.2019

Стажування викладача Талліннського університету

З 6 по 10 травня 2019 р. на кафедрі соціально-економічної географії і регіонознавства Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, в рамках програми академічної мобільності Erasmus+, пройшов стажування доцент рекреаційного менеджменту Школи природничих наук і здоров’я Талліннського університету (Естонія) Март Рейманн. Однією з цілей стажування було ознайомлення з рекреаційним потенціалом Харкова та Харківської області. Зокрема, були відвідані зони рекреації та зелені зони міста Харкова: Лісопарк, Журавлівський гідропарк та парки Індустріального та Немишлянського районів міста (Зелений гай, сквер «Тракторозаводський», парк імені Богдана Хмельницького, парк «Зустріч», парк Машинобудівників).

Разом зі школярами області Март Рейманн взяв участь в 18 Обласному зльоті юних краєзнавців – активістів руху учнівської молоді «Моя Земля – земля моїх батьків», який відбувся 6 травня в Гашинівському урочищі Шевченківського району Харківської області.

В рамках стажування доцент Март Рейманн провів відкриту лекцію на тему «Рекреаційне планування зелених зон (на прикладі Харкова та світу)» для студентів, аспірантів та викладачів кафедри, яка викликала значний інтерес слухачів та жваву дискусію.

14.05.2019

Гусєвій Н.В. присвоєно вчене звання доцента

%d0%b4%d0%be%d1%86%d0%b5%d0%bd%d1%82-1

Рішенням вченої ради Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна від 25 березня 2019 р., протокол № 4 кандидату географічних наук Гусєвій Наталії Володимирівніприсвоєно вчене звання доцента кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства. Вітаємо Наталію Володимирівну та бажаємо їй подальших наукових здобутків та творчої наснаги.

%d0%b0%d1%82%d1%82%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%82

 

10.05.2019

Лекція викладача з Естонії

10 травня 2019 р. на кафедрі соціально-економічної географії і регіонознавства відбулася лекція доцента рекреаційного менеджменту Школи природничих наук і здоров’я Талліннського університету (Естонія) Марта Рейманна на тему «Рекреаційне планування зелених зон (на прикладі Харкова та світу)» для студентів, аспірантів та викладачів кафедри. У лекції викладач охарактеризував рекреаційні тренди у Західній та Північній Європі, фактори привабливості паркових зон, особливості рекреаційної інфраструктури у паркових зонах, вплив людини на навколишнє середовище, надав рекомендації щодо покращення привабливості рекреаційних паркових зон.

Варто зазначити, що Март Рейманн проходить стажування на кафедрі в рамках програми академічної мобільності Erasmus+ з 6 по 10 травня 2019 р.

10.05.2019

Стажування викладачів у Талліннському університеті

З 21 по 27 квітня 2019 р. завідувач кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства, д. геогр. н., проф. Нємець Л.М. та доцент кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства, д.геогр.н., доц. Сегіда К.Ю. взяли участь у програмі академічної мобільності Еразмус+ у Талліннському університеті (м. Таллінн, Естонія).

Викладачі кафедри:

 • зустрілися з експертом Естонського парламенту з українських питань Марком Міхкельсоном, обговорили можливості підтримки розвитку україно-естонської співпраці в галузі освіти та науки;
 • зустрілися з ректором Талліннського університету Тійтом Ландом, обговорили напрями подальшої міжвізувської співпраці;
 • провели зустріч зі співробітниками Школи природничих наук і здоров'я Талліннського університету обговорили можливості подальших обмінів у рамках Ерасмус+, організації спільних практик студентів тощо;
 • провели зустріч із співробтіниками кафедри урбаністики Талліннського університету к. геогр. н., професором енвайронментального менеджменту Хеленою Совалі-Спелінг та к.геогр.н., дослідником енвайронментальної соціології Бьянкою Плюсшке-Алтофб обговорили можливості участі у спільних наукових заходах у рамках міжнародного дослідницького проекту «Українські міста на лінії геополітичного розлому», напрями спільних досліджень, можливості розвитку співпраці тощо;
 • провели лекції для студентів першого і другого курсів, які навчаються за програмою рекреаційного менеджменту, зокрема
  • Ukraine: tourism and recreation resources, protected area system and recreation development,
  • The role of human geography in the studies of spatial planning, recreation management and travel-business,
  • Eco and rural tourism in Ukraine: peculiarities and trends of development,
  • Ukrainian spatial model regional development, planning system and regulations. Post-industrial transformation of urban space (сase study of the city of Kharkiv, Ukraine);
 • провели кілька воркшопів щодо обміну досвідом освітньої та наукової діяльності у галузі суспільної географії в цілому, географії рекреації і туризму зокрема.

Наразі у Талліннському університеті навчається двоє студентів-магістрантів кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Анастасія Кузнецова та Ольга Попович. Протягом осіннього семестру 2019-2020 н.р. студент Школи природничих наук і здоров'я Талліннського університету буде навчатися на кафедрі соціально-економічної географії і регіонознавства ХНУ імені В.Н. Каразіна.

Наступного тижня з 5 по 11 травня в рамках програми академічної мобільності Ерасмус+ стажування на кафедрі соціально-економічної географії і регіонознавства пройде к. геогр. н., доцент рекреаційного менеджменту Март Рейман.

Сподіваємось, що стажування викладачів сприятиме плідній подальшій співпраці.

09.05.2019

Покладання квітів на території Національного меморіального комплексу

Заступник декана з виховної роботи Кравченко Катерина Олександрівна у складі делегації університету взяла участі у урочистій церемонії покладання квітів на території Національного меморіального комплексу «Висота маршала І. С. Конєва» з нагоди 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

09-05-2019

 

02.05.2019

Студентка групи ГР-21 кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Ушкварок Дар’я взяла участь у проекті Study Tours to Poland

Студентка групи ГР-21 кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Ушкварок Дар’я взяла участь у проекті Study Tours to Poland у м. Лодзь з 6 по 16 квітня. В проекті брали участь учасники з багатьох країн, в тому числі Білорусі, Молдови та Польщі.

Метою Програми є презентація реалій Польщі та Європейського Союзу, а також розвиток і зміцнення професійних та особистих контактів між учасниками програми. Учасники в рамках проекту спілкувались з представниками неурядових організацій, відвідували муніципальні заклади, музеї, тощо.

24.04.2019

Профорієнтаційна зустріч

24 квітня 2019 року студенти кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства відвідали Головне управління статистики у Харківській області.

Зустріч відбулась у рамках запланованих заходів «Тижня кар’єри».

dsc_0002

Спілкування потенційних роботодавців та студентів, які навчаються за освітньою програмою «Економічна та соціальна географія» розпочав заступник начальника голови Головного управління статистики у Харківській області Ігор Григорович Наумов, який розповів про основні напрямки роботи ОблСтату.

dsc_0008

Завідувач відділу комунікацій із користувачами та громадськістю Ольга Анатоліївна  Непочатова детально розповіла студентам про особливості роботи працівників Головного управління статистики у Харківській області та відповіла на їх запитання. Крім того, вона звернула увагу присутніх на
вакантні посади ОблСтату, на які можуть претендувати наші студенти.

dsc_0011

Отже, зустріч з потенційними роботодавцями пройшла достатньо продуктивно. Крім того представники кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства доц. Вірченко П. А. та доц. Ключко Л. В. домовились про подальшу співпрацю з Головним управлінням статистики у
Харківській області. Свою зацікавленість у подальшій співпраці підтвердили й представники ОблСтату.

22.04.2019

Геодезія та землеустрій як сфера працевлаштування випускників-географів

18 квітня 2019 року співробітники ТОВ «ЛІК-ПРОЕКТ» інженер-геодезист Мережко Владислав Віталійович та інженер-землевпорядник Клипко Аліна Юріївна зустрілись із студентами кафедри, розповіли про вимоги до фахівців, особливості та зміст роботи в організації, що пов’язана з діяльністю у сфері інжинірингу, геології та геодезії, виконання інвентаризації земель державної, комунальної власності та які знаходяться в користуванні, а також надання послуг технічного консультування в цих сферах. Відповіли на численні запитання студентів.